Skagen

Gdzie Morze Północne spotyka się z Bałtykiem…

Nadchodzi długi weekend. Korzystam z okazji i przenoszę się z zimowej Australii do letniej Danii. Tym razem koniecznie chcę odwiedzić malutkie miasteczko Skagen na północy kraju, gdzie Morze Północne spotyka się z Bałtykiem. Długo idę plażą, aż dochodzę do wspomnianego miejsca. Jest przepiękna pogoda, więc granica nie jest za bardzo widoczna. Podobno w innych warunkach atmosferycznych dokładnie widać, w którym miejscu nacierają na siebie masy wody.

Skagen to nie tylko plaża, lecz również niezwykle urokliwe miasteczko i port. Niestety jednak bardzo turystyczne. Każda restauracja serwuje oczywiście ryby i owoce morza świeżo wyłowione przez rybaków. W porcie zacumowanych jest mnóstwo jachtów, a ludzie korzystają z urlopu i dobrze się bawią. Cieszę się, że tu dotarłam. Dotychczas słowo „Skagen” kojarzyło mi się tylko z marką zegarków😊

Więcej o Danii tutaj.

 

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)