Sukhothai

Sukhotai to małe malownicze miasteczko położone 350 km na południe od Chiang Mai. Najciekawszą częścią miasta jest Old Sukhothai – niezbyt popularne, a przecież to pierwsza stolica narodu tajskiego założona w 1238 roku. Sukhotai było stolicą przez 120 lat m.in. za czasów panowania króla Ramkanghaeng, nazywanego Ojcem Narodu. Po jego śmierci miasto podupadło by w ostateczności zostać wcielonym w 14. wieku przez Ayutthaya – kolejną stolicę.

Teren ruin objęty przez Sukhothai Historical Park obejmuje powierzchnię 72 km2. Serce starego miasta mieści się w prostokącie o wymiarach 1,6 km x 2 km i można go obejrzeć w ciągu jednego dnia.

3 komentarze

 1. Gosia napisał(a):

  Natka, co to za Zgorzelec? Kto tam był z Wami? Czy ja dobrze siedomyślam że to jest twoja m…..?? 🙂 Pozdrów ja ode mnie sedecznie. Dodam tylko , ze te ruiny – piękne…… naprawdę! i jaka pogoda, jaki lazur nieba.,,,,
  Ciesze się, że jesteście tacy happy!!!!

 2. Natalia napisał(a):

  Tak, tak Gosiu. Dobrze rozpoznałaś. To jest moja mama:) A koszulki zgorzeleckie dostaliśmy w prezencie od ich przyjaciół.

 3. Kasia napisał(a):

  Natalko zdjęcia z pierwszej stolicy Tajlandii są piękne. Sama jednak przyznasz,że nasze miasto zostało założone trochę wcześniej.
  A propos koszulek to też mi coś przypominają. Życzę dalszych udanych i szczęśliwych wojaży.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)