Szlak przez panamską dżunglę

Coś nas znów podkusiło, by zaoszczędzić na taksówce. Idziemy i idziemy. Z miasteczka Cerro Punta u zbocza wulkanu Baru do miasta Boquete. Droga wydaje się nie mieć końca. W upale wchodzimy serpentyną stromo w górę po rozgrzanym asfalcie. Właściwa trasa jeszcze się nawet nie rozpoczęła, a moi rodzice przechodzą już właśnie w stan przedzawałowy. Osiągamy 2500 m npm, czyli jesteśmy wyżej niż szczyt Rysów. Wreszcie widzimy w oddali początek wąziutkiej ścieżki przez dziką dżunglę: szlak zwany Los Quetzales…

W sumie 10 km drogą i 10 km przez las. W górę i w dół. Zasłużyliśmy sobie na wieczorne piwo:)

4 komentarze

 1. Renata napisał(a):

  Miło widzieć Wasze uśmiechnięte buzie mimo takiej wędrówki, pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie , a rodziców będę zamęczać prośbami o szczegółowe opowieści 🙂 !
  Do zobaczenia !

  PS. u nas wiosna nieśmiało puka już do drzwi !

 2. ankal napisał(a):

  witaj Natalko, widzę, ze rodzice tez połknęli bakcyla…super. przekazuje ci pozdrowionka od naszej, jak się okazało, wspólnej fryzjerki…mam nadzieje, ze po zakończonej podróży wpadniesz do glucholek i poopowiadasz, czekamy!! pozdrowionka

 3. Natasza napisał(a):

  Brak słów 🙂 i serdeczne pozdrowienia dla twoich rodziców za odwagę. Widzę , że mieliście piękny spacer no i prawdziwe ” dotlenienie”. Zdjęcia cudowne, natura przepiękna , a piwo bez wątpienia się należy 🙂 i to nie jedno!

 4. Natalia napisał(a):

  Dzięki za pozdrowionka i wszystkie ciepłe słowa!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)