Taman Negara

Droga do parku jest dość skomplikowana. Podróż rozpoczęliśmy busem do miasta Jerantut. Tam przesiadka i kolejny odcinek autobusem do przystani Kuala Tembeling Jetty. Największą frajdą jest pokonanie ostatniego odcinka łodzią, 69 km w górę rzeki, co zajmuje trzy godziny.

Kto jednak spodziewał się łodzi turystycznej z prawdziwego zdarzenia, bardzo się pomylił. Do przystani podpłynęła łajba zbita ze zwykłych desek, gdzie siedziało się na dnie, a monsunowy deszcz zacinał w oczy. Widzieliśmy zwątpienie na twarzy jednej pary, która wybierała się do ekskluzywnego, jedynego resortu wewnątrz parku. Mężczyzna miał na sobie odprasowaną marynarkę i spodnie na kantki, które po kilkunastu minutach spływały wodą i błotem… W opłakanym stanie dopłynęliśmy zmarznięci do wioski Kuala Tahan, gdzie jest oficjalne wejście do Parku leżącego na terenie trzech prowincji: Kelantan, Pahang i Terengganu.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)