Torres del Paine

Najchętniej odwiedzanym szlakiem w chilijskiej Patagonii jest pięciodniowy tzw. „Szlak W”, czyli ścieżka biegnąca w kształcie tejże litery alfabetu. Turystyka na terenie parku jest perfekcyjnie zorganizowana. Znajdują się tutaj co kilka godzin marszu schroniska z pełną infrastrukturą i pola kempingowe. Zaraz po obfitym i smacznym śniadaniu szykujemy się do drogi. Przed nami pierwsze ramię litery „W”, czyli trudny marsz do punktu widokowego, z którego widać trzy wierzchołki (tzw. „wieże”) masywu Paine. Pada deszcz i jest zimno. Z wielkim trudem i niechęcią ubieram plastikowy płaszcz przeciwdeszczowy. Wieje z prędkością 102 km/h.

Ledwo utrzymuję równowagę na odsłoniętych odcinkach trasy. Fabian „dociąża” mnie od tyłu, bym nie wyfrunęła. Zmrożony deszcz kłuje w twarz. Po pokonaniu 9,5 km pod górę stoimy wreszcie nad jeziorkiem, nad którym wyłaniają się zza chmur trzy wieże! Juhuu! Jak tu pięknie!

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)