Townsville

Dotarliśmy do dużego miasta na wschodnim wybrzeżu – Townsville. Jestem nim urzeczona. Przyjazne centrum i przepiękna długa nadmorska promenada. Niestety i tutaj występują od listopada do maja niebezpieczne meduzy i nie można się kąpać. Aż serce boli, kiedy patrzy się na tę czyściutką wodę, do której nie wolno wskoczyć. A to rekiny, a to krokodyle, a to meduzy lub niebezpieczne płaszczki. Mam wrażenie, że każde zwierzątko ma tutaj swój sezon, a człowiek ląduje w … basenie.

2 komentarze

 1. Renata napisał(a):

  Witaj Natalko, dziękuje za kolejną relację …
  Przyznasz ,że mimo tych ograniczeń i obostrzeń na każdym kroku jest cudnie, „bycie” w tych fascynujących miejscach jest wielkim przeżyciem ….oj zatęskniłam ,zatęskniłam szczególnie za oceanem ,plażami…i nawet meduzami oglądanymi z daleka he he he …
  Wszystko inne, egzotyczne…no bo to na globusie „do góry nogami”… Mój globus wisi sobie przy oknie i jak tak czasem sobie zakręcę …ohohoooo…. to jestem w Australii…
  Pozdrawiam serdecznie ! R.

 2. Gosia napisał(a):

  Natka, widzę że w Australii to chodzące kotlety same wygrzewają się w słońcu :)!!!! 🙂 🙂 🙂

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)