W drodze do Kostaryki

Opuszczamy wyspy. Chcemy przedostać się do Kostaryki mniej uczęszczanym przejściem w Guabito na północnym zachodzie Panamy. Płyniemy więc najpierw łodzią motorową, potem jedziemy terenówką, by w końcu zająć miejsca w autobusie jadącym do San Jose – stolicy Kostaryki.

Odprawa graniczna poszła nam bardzo gładko. Jak mówią tubylcy „tranquilo”, czyli na luzie i bez nerwów. San Jose przywitało nas natomiast hukiem klaksonów i zgiełkiem wielkiego miasta. W stolicy Kostaryki nie ma wielu zabytków. Jest miło, ale miasto nie rzuca na kolana. Przechadzamy się ulicami i robimy niezbędne przygotowania i rezerwacje na kolejne dni pobytu…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)