W drodze

Po opuszczeniu Azji z dnia na dzień zmienił nam się styl podróżowania. Zamieniliśmy azjatyckie garkuchnie na samozaopatrzenie z supermarketu, lokalne pociągi i autobusy na wynajęty samochód lub kemping, spontaniczne wybieranie celów i jazdę „w ciemno” na rezerwowanie z góry noclegów.

Zmieniły się niestety też i ceny. Australia jest potwornie droga. W porównaniu do innych krajów „opłaca się” tylko woda mineralna, ponieważ można tu pić „kranówkę”. Po wyjeździe z Azji przeszliśmy z oszczędnościowej wersji podróżowania na wersję baaardzo oszczędnościową.

Wyjechaliśmy z Sydney i poruszamy się na południe w kierunku Melbourne. Główną drogą byłoby to ok. 1000 km. Mamy jednak na ten odcinek sporo czasu i na trasie dużo zwiedzamy, zatrzymujemy się w Parkach Narodowych i rezerwatach, robimy pikniki na łonie natury i delektujemy się pięknymi krajobrazami. Droga jest w tym momencie naszym celem.

Jeden komentarz

  1. Renata napisał(a):

    Witam!
    Czekałam na to zdanie: „Można by rzec, że cały kontynent to jeden ogromny rezerwat przyrody. Potęga natury mnie onieśmiela. ” Przez dwa miesiące pobytu w Australii miałam cały czas takie wrażenie… Po powrocie do domu brakowało mi cudownych kolorów i wielkich, otwartych przestrzeni … A frajdę niesamowitą robiło mi „badanie” dosłownie wszystkiego- sprawdzałam np. na najdalej wysuniętym na połudn.- zach. przylądku Cape Leeuwin czy tak samo jest słona woda na granicy dwóch oceanów…
    Pozdrawiam i czekam na dalsze opowieści.
    Renata

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)