Wędrówka „Weserberglandweg” 2

010 - WeserberglandwegTrasa: Sababurg – Bad Karlshafen (19,4 km)

Dziś mamy do pokonania 19,4 km, czyli w porównaniu do dnia wczorajszego jest to niedzielny spacerek. Poza tym wyposażeni jesteśmy w GPS i mamy nadzieję, że nie pobłądzimy i nie naddamy drogi. Naszą wędrówkę zaczynamy tam, gdzie ją wczoraj skończyliśmy, czyli przy zamku Śpiącej Królewny Sababurg. W Hesji istnieje kilka miejsc związanych z baśniami braci Grimm. Słynni bajkopisarze wędrowali przez ten teren, przysłuchiwali się opowieściom Hugenotów, a potem je spisywali. Obecnie w zamku Sababurg znajduje się ekskluzywna restauracja i hotel, w których organizowane są często przyjęcia weselne i inne huczne uroczystości.

Upał zelżał. Idzie się bardzo przyjemnie. Przechodzimy przez pola żyta i fotografujemy przepiękne dzikie słoneczniki. Na trasie odwiedzamy malutkie miasteczko Gottsbüren, które niestety sprawia wrażenie opustoszałego. A może dlatego, że jest niedziela i każdy spędza czas w domu z rodziną? Wchodzimy do lasu. Po kilku kilometrach robimy przystanek, przysiadamy na konarze drzewa i raczymy się zasłużoną kiełbasą. Dlaczego na łonie natury wszystko tak rewelacyjnie smakuje?! Wczesnym wieczorem docieramy do Bad Karlshafen, gdzie w nagrodę serwujemy sobie pyszne lody z bitą śmietaną. Trzeci etap drogi „Weserbergladweg” za nami…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)