Wielkanoc w Adelajdzie

Święta Wielkanocne spędzamy w Adelajdzie – milionowym mieście w południowej Australii. Nie mamy wprawdzie kolorowych pisanek, ale jajek i czekoladowego zająca sobie nie żałowaliśmy. Jako że zarezerwowaliśmy pokój w malutkim hostelu bez możliwości korzystania z kuchni, przygotowania „kulinarne” musiały się odbyć w ostatnim dniu posiadania naszego hipisowskiego samochodu z palnikiem gazowym.

Zatrzymaliśmy się więc na poboczu i w małym garnczku zgotowaliśmy „na raty” bagatela 27 jajek na twardo. Podczas gotowania towarzyszył nam dorodny kangur i … moc zdziwionych spojrzeń z przejeżdżających samochodów.

Jeden komentarz

  1. Halina napisał(a):

    Samochód mieliście odjazdowy Natalko ,wyglądasz cudnie 🙂 U nas wiosna ! też cudnie 🙂

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)