Witajcie na wyspach!

Bula! – witają nas pierwsi tubylcy. Wyluzowani i uśmiechnięci. Fidżijanie od razu skradli moje serce. Pomocni, ale nie nachalni i bardzo dyskretni.

Moja twarz bije bielą na odległość wśród czarnoskórych wyspiarzy pochodzenia afrykańskiego. Na ile to możliwe lubię wtopić się w tłum w egzotycznych krajach. Pomaga to nawiązać znajomości, daje temat do rozmowy oraz chroni (przynajmniej w pierwszej chwili) przed kieszonkowcami. Udaję się więc na targ na zakupy po lokalną garderobę…

Już w drodze powrotnej odziana jestem w żółto-pomarańczowy kwiecisty strój nazywany jaba (czyt. czamba), czyli długą rozcinaną spódnicę i krótką bluzkę z tego samego materiału. Fabian występuje w niebieskiej koszuli w kwiaty zwanej sote. Niestety nie dał się namówić na męską spódnicę sulu. Według tutejszych kanonów mody, strój im bardziej kolorowy, tym piękniejszy. Bardzo mi to odpowiada. Lubię roześmiane barwy. Stroje na ulicy mienią się wszystkimi kolorami tęczy.

Przywitanie na wyspie Nacula

Powitanie na wyspie Naviti

3 komentarze

  1. Kasia&Kuba napisał(a):

    Szkoda, że Fabian się nie zdecydował, fajne doświadczenie. Ja paradowałem w czymś bardzo podobnym – lungi w Birmie, co od razu skutkowało wieloma miłymi gestami ze strony „lokalsów” 🙂

  2. Natalia napisał(a):

    Może innym razem. W każdym razie koszula sote również wzbudzała sensację i odpowiednio skutkowała:) P.S. Też nosiłam tego „zawijańca” w Birmie;)

  3. Adriana napisał(a):

    Kochani wyglądacie pięknie w tych kolorowych strojach muszę powiedzieć, że do was pasują:)

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)