Wyspy San Blas

Archipelag wysp San Blas położony na Morzu Karaibskim jest praktycznie niezależny od rządu panamskiego i należy do Indian Kuna. Zawitaliśmy na ich wyspę Tubasenika. Biały piasek na plaży i widoczki do złudzenia przypominają rajskie wyspy Fidżi.

Jedynie tubylcy są mniej sympatyczni niż ubrani w kwiatowe girlandy wyspiarze fidżyjscy. Ci tutaj traktują nas troszeczkę jak „zło konieczne”. Tradycyjnie żadnemu „obcemu” nie wolno było nocować na ziemiach Kun. Obcujemy więc z kwintesencją dzikich plemion…

2 komentarze

  1. Natasza napisał(a):

    Bardzo wam dziękuję Natalko za tak piękne notatki z podróży! Podążam z wami wirtualnie po tych wszystkich pięknych zakątkach świata i wiem, że w świecie coś sie dzieje 🙂 Robicie kawał dobrej roboty! Podziwiam was i trzymam kciuki za was!!!

  2. Natalia napisał(a):

    Dzięki Nataszka! Bardzo się cieszę, kochana jesteś:)

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)