Wywiad KIWI

Czy trudno jest być dziś autorem książki i czy warto?

Uważam, że bardzo trudno jest być autorem książki. Pisanie samo w sobie nie jest łatwym zadaniem, a poza tym od napisania książki do jej wydania jest bardzo długa droga… Pisarstwo to moje hobby, nie zawód, którym zajmowałabym się na co dzień. Może dlatego napisanie tekstu zajmuje mi zawsze dużo czasu. To pewnie kwestia wprawy… Kiedy tekst jest już gotowy, przychodzi moment na poszukiwanie wydawnictwa, które zechciałoby go wydać. W zależności od firmy, należy spełnić różne wymagania. Całe szczęście, że większość wydawnictw przyjmuje obecnie teksty w formie elektronicznej i można zaoszczędzić sobie tym sposobem drukowania setek stron. Tych szczęśliwców, którzy znajdą chętne do współpracy wydawnictwo, czeka jeszcze mnóstwo pracy związanej z korektą tekstu. Mimo wszystkich trudności, warto być autorem książki! Dlaczego? Przede wszystkim dla własnej satysfakcji. Do dziś pamiętam moment, kiedy przyszedł pocztą karton z moją pierwszą książką i mogłam ją wreszcie wziąć do ręki po wielu miesiącach przygotowań…

Czytaj dalej tutaj: www.kiwiportal.pl

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)