Z wizytą u Maorysów

W wiosce – Te Puia – czekają na nas kolejne atrakcje. Na sporym terenie, będącym niegdyś przedmiotem sporu pomiędzy Maorysami a „białymi” Kiwi,  oddać się można unikalnej kulturze plemiennej. Maorysi przedstawiają sztukę rzeźbiarstwa i tkactwa z nowozelandzkiego lnu (w języku maoryskim harakeke), jak również zapraszają na niecodzienny pokaz tańców haka.

Haka to nie tylko taniec wojenny, z jakim go identyfikujemy. Haka ma wiele twarzy. W dzisiejszych czasach to również nieodzowny element każdego meczu w rugby drużyny narodowej, która w ten sposób skutecznie zastrasza przeciwnika. Z czym jeszcze laik kojarzy Maorysów? Z powitaniem „na nosy”, wystawionym językiem i licznymi tatuażami.

Filmy:

Powitanie przywódców

Taniec Haka

Tańce, hulanki, swawole…

Piosenka miłosna

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)