Zamek Trendelburg

008 - TrendelburgZ wizytą u Roszpunki

Trasa: Wülmersen – Trendelburg – Wülmersen (14 km)

Dawno dawno temu, za górami, za lasami żyło sobie małżeństwo. Mąż chciał spełnić zachciankę żony, która była akurat w ciąży i ukradł dla niej zieleninę na sałatkę. Zła czarownica przyłapała go jednak na gorącym uczynku. W zamian za darowanie życia, zażądała jego przyszłego dziecka. Po rozwiązaniu czarownica zabrała dziewczynkę i w wieku 12 lat zamknęła ją w wieży. Dorastająca pannica znalazła sposób na kontakt ze światem. Wyhodowała długie włosy, które spuszczała z okna aż do ziemi. Co noc wspinał się po nich po kryjomu książę itd…

Znają Państwo baśń Braci Grimm pt. „Roszpunka”? Jej akcja rozgrywa się właśnie w zamku Trendelburg w północnej Hesji. Bracia Grimm wędrowali po tym regionie i inspirowani zamkami i innymi budowlami tworzyli kolejne bajki.

Dziś w zamku pochodzącym z początku XIV w. znajduje się hotel, restauracja i kawiarnia, gdzie na życzenie gości przebrana za Roszpunkę kelnerka opowiada losy swojej imienniczki. My również przenosimy się myślami w baśniowe czasy delektując się świeżo parzoną kawą i tortem czekoladowym. Ciekawe czy wtedy też serwowano w zamkach takie frykasy;)?

Posileni zakładamy plecaki i udajemy się inną trasą przez pola i lasy z powrotem do Wülmersen…

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)