Zamek Wilhelmsthal

WilhelmsthalJak żył landgraf Heski Wilhelm VIII w osiemnastym wieku? Jak wygląda architektura rokoko? O tym i o wielu innych ciekawych rzeczach dowiedzieć się można podczas prelekcji w zamku Wilhelmsthal w okolicach Kassel.

Zwiedzanie zamku i ogrodów znakomicie nadaje się na pieszą niedzielną wycieczkę. Najpierw kilka kilometrów przez las, a potem w nagrodę odrobina kultury na deser. Szczegóły wystroju zamku są tak dopracowane, że nawet wzory tapety idealnie przechodzą w deseń obicia krzeseł stojących przy ścianie. Jak ubierali się książęta? Co jedli? Jak żyli? Znakomity przewodnik oprowadza po salach i ciekawie opowiada różne anegdoty. W jednym skrzydle zamku wystawiona jest kolekcja figurek z cyny przedstawiająca wojnę siedmioletnią rozgrywającą się w okolicy. Wizyta w Wilhelmsthal to dobry sposób na ciekawe spędzenie czasu.

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)