Ziemia ognista

Docieramy do regionu słynącego z basenów termalnych i gejzerów. Zakotwiczamy się w dolinie Waikite Valley, gdzie bierze swój początek gorące źródło Te Manaroa Spring o temperaturze u wylotu równej 98 stopni C. Woda spływa po tarasach, ochładza się, by dotrzeć do kilkunastu basenów mineralnych – kompleksu należącego do Maorysów. Jak miło zanurzyć obolałe mięśnie w wodzie o temperaturze 42 st. C… Bajka…

Filmy:

Gejzer Pohutu – wioska Te Puia

Źródło Te Manaroa

Błota Wai O Tapu (1)

Błota Wai O Tapu (2)

2 komentarze

 1. Ewa napisał(a):

  Wszystkiego dobrego z okazji urodzin.Trochę czasu minęło, ale tylko trochę.
  Jaj widać Matka – Ziemia zgotowała Ci niezłą błotnistą zupę oraz mglisty opar na świąteczną imprezę. Ziemia to wielki gar zaskakującej strawy. W dodatku gorącej. Ale to chyba dobrze?
  PS.Kobiety szukają sposobu na odchudzanie,unikanie zmarszczek itp.Okazuje się, że wystarczy : ) podróż dookoła świata. Bagatela!
  Pozdrawiam gorąco!
  ek.

 2. Natalia napisał(a):

  Serdecznie dziękuję za życzenia i wielki komplement!:) Nat

Zostaw komentarz

Search

O mnie

Natalia Brożko - autorka książek:

„W 16 miesięcy dookoła świata. Ameryka Łacińska”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

„W 16 miesięcy dookoła świata. Azja, Australia i Oceania oraz Ameryka Północna”, Burda NG Polska z logo National Geographic.

"Azja moimi oczyma. Wspomnienia z podróży”, Warszawska Firma Wydawnicza.


Urodziłam się w Głuchołazach, malutkiej miejscowości na południu Polski. Na studia wyjechałam do Berlina, gdzie skończyłam historię i społeczeństwo Południowej i Południowo-Wschodniej Azji na Uniwersytecie Humboldta. Już w dzieciństwie zakochałam się w podróżach tych bliskich, a potem i tych dalekich.

"ŚWIAT JEST WIELKĄ KSIĘGĄ. KTO NIE PODRÓŻUJE, CZYTA JEDNĄ STRONĘ". (Św. Augustyn)